KONST / Litografier / Litografi 13316456
nr 1331 6456
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 53/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60x45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 juni 2020
kl 19:46:33
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
Philip Pearlstein
Läs mer om Philip Pearlstein